środa, 6 maja 2015

10 surrealistycznych miejsc, które wydają się fikcją, a istnieją naprawdę! Oto najpiękniejsze miejsca na ziemi!


2. Opuszczone kopalnie Beneath Jekaterynburg (Rosja)


To miejsce naprawdę istnieje. Zdjęcia zostały wykonane głęboko pod ziemią w kopalniach znajdujących się pod Jekaterynburgiem, w Rosji. Niewielka część tych kopalni nadal prosperuje. Jednak większość jest zamknięta i niedostępna dla zwiedzających, chyba, że ma się specjalne zezwolenie rządowe.

3. Lodowa Jaskinia Kamczatka- Rosja


Ten surrealistyczny obraz pochodzi z Jaskini Lodowej znajdującej się na półwyspie Kamczatka, w Rosji. Zdjęcia przypominają bardziej dzieło zdolnego grafika komputerowego niż miejsce, które naprawdę istnieje. Lodowa Jaskinia składa się prawie z kilometrowego tunelu utworzonego przez wody płynące wiosną pod lodowcami. 

4. Pola tulipanów w Lisse- Holandia

Pola tulipanów w Lisse (Holandia)

Ogromna mozaika koloru jest tworem pola tulipanów z Holandii. Żywe barwy takie jak: niebieski, czerwony, różowy i żółty potrafią zamieszać nieźle w głowie. Rolnicy z Lisse sprzedają swoje kwiaty do kwiaciarni i supermarketów na całym świecie czerpiąc z tego ogromne zyski. Kwiaty są także ogromną atrakcją dla turystów, którzy mogą oglądać je od marca do końca sierpnia. Jednak bez wątpienia najbardziej spektakularny widok jest w kwietniu. Uprawa cebulek rozpoczęła się tutaj ponad 400 lat temu. Dziś Holandia produkuje ponad dziewięć miliardów tulipanów rocznie, z czego dwie trzecie są eksportowane za granicę. Rozkładając tą liczbę równomiernie ukazuje nam się wynik dwóch cebulek kwiatowych przypadających na każdego obywatela Ziemi.

5.  Dead Vlei (martwe bagno)- Namibia


Dead Vlei (martwe bagno) jest to pustynna dolina w Parku Narodowym Namib-Naukluft wyglądająca niczym surrealistyczny obraz artysty.
1000 lat temu tereny te zostały zalane wodą z rzeki Tsauchab, dzięki której zaczęło rodzić się tutaj życie. Urosło tu wiele drzew akacjowych. Z biegiem czasu rozrosły się także wydmy piaskowe, które odcięły dopływ życiodajnej wody. W konsekwencji drzewa uschły, jednak ich pnie nie uległy rozkładowi. W tym surowym klimacie powstało prawdziwe leśne cmentarzysko, nadając tej krainie nieziemski wygląd niczym z arcydzieł Salvadora Dalego.


6. Cano Cristales- Kolumbia


Cano Cristales jest bajeczną rzeką z Kolumbii, usytuowaną w prowincji Serrania de la Macarena Meta. Rzeka powszechnie jest nazywana "Rzeką pięciu kolorów", "Płynącą Tęczą" lub "rzeką, która uciekła z raju". Ma ona 100 km długości i 20 m szerokości. Za jej niesamowitą kolorystykę odpowiadają glony Macarenia clavigera. Nieziemski krajobraz występuje jedynie między wrześniem, a listopadem kiedy to rozkwitają glony i mchy. Rzeka mieni się pięcioma kolorami: czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim i szarym. Zjawisko to jest prawdziwym cudem natury!
Ten piękny cud natury można znaleźć na jednej ze 100 wysp archipelagu Recherche, przy południowym wybrzeżu Australii. Jest to wyspa Middle Island. Jezioro Hillier wygląda jak wielki odcisk stopy jakiegoś olbrzyma. Jego pastelowo różowe wody otoczone są białym piaskiem. Piękny krajobraz dopełniają bujne lasy eukaliptusowe.
Jezioro jest ogromne ma 600 metrów średnicy i nie jest bardzo głębokie. Leży w sąsiedztwie wód Oceanu Indyjskiego, oddziela je jedynie wąski pas wydm, drzew i piasku.
Niegdyś wydobywano z niego sól, jednak zaniechano tego wiele lat temu. Różowe wody jednak nie zawsze są tego koloru. Przychodzi taki czas, że jezioro ma standardowy kolor.
W 1950r. naukowcy zaczęli badać tą zagadkę natury. Sądzili, że być może zjawisko to powodują algi jednak nie natrafili na ich ślady. Jezioro Hillier osiąga poziom zasolenia znacznie większy niż wody morskiej, temperatura jest także znacznie wyższa spekuluje się więc, że być może te czynniki w połączeniu z niskim stężeniem składników odżywczych oraz występowaniem różnych bakterii i glonów powodują pastelowy kolor wody.

8.Hills of Devecser- Węgry


Zdjęcia drzew wyglądają jakby były przerobione w jakimś programie, jednak jest to autentyczne zjawisko! Tajemnicze drzewa mieszczą się na wzgórzu w zachodnich Węgrzech. Krajobraz jest konsekwencją katastrofy huty aluminium w Ajce w 2010 roku. Wybuch tam zbiornik z chemikaliami uwapniając wtedy około 700 000 m³ czerwonego szlamu. 


Zanieczyszczony szlamem został cały krajobraz w Ajcie i dwóch okolicznych wsiach Devecser i Kolontár. 

9.Gejzer Fly- Nevada, w USA


Prawdziwy marsjański krajobraz znajduje się w Gerlach w Newadzie, gdzie istnieje słynny gejzer Fly. Powstał dzięki ingerencji człowieka w 1916 roku, gdy poszukiwano tam wód gruntowych do umożliwienia upraw rolnych. Dzięki odwiertowi odnaleziono zbiornik wód termalnych, które do dziś wydobywają się z Fly. Przez wodę wytrąciły się minerały, które utworzyły niesamowity gejzer, o wysokości prawie 4  metrów. Woda tryska do góry na wysokość prawie 2 metrów. Kolorystyka tego cudu natury jest nieziemska.

10. Wrota do piekła- Derwez, w Turkmenistanie
Gigantyczna dziura w ziemi znajduje się niedaleko wioski Derweze na pustyni Kara-kum w Turkmenistanie. Płonie ona bez przerwy od 44 lat! Miejscowi nazywają ją Wrotami Piekieł.
W tym rejonie znajdują się bogate złoża gazu ziemnego. W 1971 roku badacze wykonali tam odwiert, który zapadł się i wytworzył dziurę mającą 70 metrów średnicy i 25 metrów głębokości. Aby gaz nie przedostawał się do atmosfery podpalono go, całość miała się wygasić po kilku dniach. Jednak do dziś minęło 44 lat, a dziura nadal płonie!
Źródło: http://www.oddee.com

Brak komentarzy: