czwartek, 28 maja 2015

Włochy: Tragiczne odkrycie- odnaleziono zwłoki dziecka siedzącego na kolanach matki!

Prawie 2000 lat temu miała miejsce ogromna klęska żywiołowa, która zniszczyła doszczętnie rzymskie miasto o nazwie Pompeje. Miejscowość całkowicie zniknęła z map za sprawą wybuchu Wezuwiusza, w sierpniu 79 roku. Erupcja wulkanu pokryła miasto ponad sześcio- metrową warstwą popiołu. Wulkaniczny pył utrwalił na wieki budowle, przedmioty, zwierzęta i ludzi. Miasto ponownie zostało odkryte dzięki wykopaliskom archeologicznym w 18 wieku. Od tego czasu jest najbardziej popularną atrakcją turystyczną we Włoszech. W tym tygodniu w Pompejach odkryto nowe tragiczne znalezisko. Archeolodzy znaleźli ciało małego dziecka siedzącego na kolanach matki. W chwili śmierci najprawdopodobniej miało 4 lata. 


Naukowcy uważają, że w chwili wybuchu wulkanu dziecko pobiegło do matki, aby skryć się w jej ramionach. Jeszcze bardziej tragicznym odkryciem jest to, że ich szczątki odnaleziono obok zwłok ojca i rodzeństwa, 


Ludzie pracujący przy szczątkach nie ukrywają emocji jakie towarzyszą im przy pracy. Trudno pozostać obojętnym przy ludziach, którzy nie mieli prawdopodobnie pojęcia co się z nimi stanie, aż do samego końca.


Źródło:http://www.viralnova.com

Brak komentarzy: