sobota, 9 maja 2015

Niesamowity dom w Turynie

Luciano Pia jest włoskim architektem, który w swojej wizji urzeczywistnia symbiozę ludzi z naturą w konglomeracji miejskiej. 


Jego dzieło jest kompleksem apartamentów w bloku mieszkalnym połączonym z gęstwiną drzew. Pięciopiętrowy budynek dzięki tak prostym materiałom jak stal i beton z połączeniem 150 drzew zyskał industrialnego wyrazu. Mieszkańcy bloku mogą czuć się jak w prawdziwej miejskiej dżungli!

Dodatkowym atutem tego cudu architektonicznego jest to, że chroni on mieszkańców przed hałasami i zanieczyszczeniami miejskimi. Wybudowanego go z myślą o integracji człowieka z naturą. Ekologiczne i asymetryczne kształty tarasów z drzewami i roślinami doniczkowymi pozwalają mieszkającym tam osobą na wspaniały wypoczynek w okresie letnim. 150 drzew, które tracą swoje liście w zimie dostarczają więcej światła w ciemniejsze dni. 


Budynek przypominający gigantyczny domek na drzewie został ukończony w 2012 roku, mieści się przy ulicy Via Chabrera 25 w Turynie, we Włoszech. Całość można podziwiać w Google Street View.
Źródło: http://www.boredpanda.com

Brak komentarzy: