piątek, 8 maja 2015

Francuski listonosz wybudował własny pałac z kamieni!

Francja jest pełna wspaniałych i monumentalnych cudów wybudowanych przez najznakomitszych architektów świata. Jednak jeden z najciekawszych pałaców Palais Ideal został stworzony przez zwykłego, francuskiego listonosza!


Cud architektury mieści się w Hauterives i został wybudowany przez Ferdinanda Chevala, w latach 1879-1912. Listonosz sam zbierał kamień po kamieniu i spełniał swoje marzenia. Budowa zajęła mu 33 lata życia. 


Historia Pałacu Idei jest naprawdę inspirująca i pokazuje jak człowiek może dążyć do własnych marzeń. W 1879 roku Ferdinand Cheval w trakcie swojej pracy potknął się o niezwykły kamień. To zdarzenie przypominało mu  o pewnym śnie, który śnił mu się przez wiele lat. Odganiając od siebie wspomnienia włożył kamień do kieszeni i wrócił do pracy. Następnego dnia powrócił w to samo miejsce i znalazł jeszcze bardziej ciekawsze kamienie. Zainspirowało go to, do wybudowania pałacu, pałacu, który ukazywał mu się we snach. Od tego dnia co dzień w trakcie pracy i po niej zbierał kamienie w celu urzeczywistnienia swoich snów. Przy pomocy wapna, cementu i zaprawy wznosił swoją budowlę. Po 33 latach w 1912 roku ukończył swoje dzieło. W 1969 roku Palais Ideal uznano za skarb kultury francuskiej i objęto go ochroną. Do dziś jest udostępniany turystą. 

Podziwiajcie dzieło ludzkich rąk:


Źródło:http://twistedsifter.com

Brak komentarzy: