czwartek, 26 marca 2015

10 rzeczy o Adolfie Hitlerze, których nie uczą w szkole!


Adolf Hitler jest najbardziej rozpoznawaną postacią w historii świata. To o nim każdy z nas uczy się na lekcjach historii omawiając II wojnę światową. Był dyktatorem, tyranem, twórcą i kanclerzem III Rzeszy. Jest zbrodniarzem wojennym odpowiedzialnym za zbrodnie przeciw ludzkości. Jednak ile wiemy o jego życiu, jaką osobą był prywatnie? Chcąc uchylić rąbka tajemnicy opiszemy 10 rzeczy, których nie omawia się na lekcjach i które nie są powszechnie znane. Opisując go prywatnie można nazwać go ministrantem i lekomanem uzależnionym od słodkości oraz? Sprawdź sam czytając dalszą część artykułu.


1. Powszechnie wiadomo, że dyktator był rasistą chcącym uśmiercić wszystkich Żydów w obozach koncentracyjnych. Jednak nie był chyba do końca konsekwenty w swoich teoriach skoro pierwsza jego dziewczyna była pochodzenia żydowskiego. Później mając 16 lat ponownie poczuł słabość do żydówki, Stefanie Isak. Nawet chciał z nią uciec i popełnić samobójstwo.
2. Marzenia Adolfa dotyczące jego przyszłości wcale nie były związane z władzą, a z Kościołem. Chciał zostać księdzem. Był nawet ministrantem i śpiewał w chórze.


3. Napadając na Moskwę nie chciał jej przejęcia, ale utworzenia z niej wielkiego jeziora. Miał to zrobić za pomocą otwarcia śluz w kanale im. Moskwy. 
4. Hitler był żołnierzem biorącym udział w I wojnie światowej. Podczas walk został ranny w podbrzusze w konsekwencji czego stracił jądro. Od lekarzy oczekiwał, aby pomogli zachować mu płodność, aby w przyszłości zostać ojcem. 
5. Hitler prywatnie był wegetarianinem. Stronił od mięsa, ale także używek. Nie pił alkoholu i nie palił papierosów. Nienawidził przemocy wobec zwierząt, ale niestety nie było to powodem alby stronić od przemocy wobec ludzi i wysyłać ich w milionach na śmierć.
6. Dyktator podobno zakochał się w swojej siostrzenicy. Na podtrzymanie tej tezy mają świadczyć filmy z jego odwedzin, czy przedtrzymywanie jej na odludzi z daleka od świata. W 1931 roku kobieta postanowiła popełnić samobójstwo.
7. Hitler zyskał tytuł Człowieka Roku nadanym przez tygodnik Time. W 1939 roku został nawet nominowany do otrzymania Pokojowej Nagrody Nobla!
8. Kanclerz III Rzeszy był lekomanem, a nawet narkomanem. Zażywał 80 różnych tabletek w tym takie, których skał zawierał metaamfetaminę.
9.Ludobójca lubował się w czekoladzie. Co dzień jadł jej, aż kilogram. Miał nawet podstępny plan, aby w czekoladzie umieścić bombę i wysłać ją do Winstona Churchilla. 
10.  Tyran miał bratanka, Williama Patricka. Ze względu na to, że urodził się w Liverpoolu miał brytyjskie obywatelstwo. Pracując u wujka był z tego powodu gnębiony, dostawał nawet od Hitlera listy z pogróżkami.  Bojąc się o swoje życie William uciekł z Niemiec i zaciągnął się do marynarki wojennej USA. Walczył przeciw Niemcom i własnemu wujkowi, Adolfowi Hitlerowi.
Źródło: www.youtube.com

Brak komentarzy: