środa, 11 marca 2015

12 niesamowitych drzew rosnących mimo przeszkód


1. Rower w drzewie- jest chyba najbardziej znany mieszkańcom Waszyngtonu, gdyż rośnie w Vashon Island. Dziwne dzieło natury od 1950 roku było szeroko opisywane w wielu pismach jak, np. Ripley's Believe It Or Not, a także stanowiło inspiracje dla książeczek dziecięcych. Do dziś rower stanowi atrakcje turystyczną i wzbudza ciekawość ludzi.
Powszechnie wiadomo, że drzewa i rośliny są bardzo elastyczne i mogą owijać się wokół przedmiotów i włączają je do swojego wzrostu.


2. Opuszczona ciężarówka i drzewo rosnące na niej- obiekt znajduje się w Mountain Lodge w Syrii, w Virginii.


3. Choinka w bloku- Mieszkaniec Bournemouth w Anglii, Greig Howe chciał dać swoim dzieciom najpiękniejszą choinkę na świecie. Kupił tak duże drzewko, że z parteru przebija się, aż na dach. Drzewo ma prawie 11 metrów! Na choince znajduje się 160 bombek i 2000 światełek.


4. Drzewo w fortepianie- znajduje się na Uniwersytecie w Kalifornii. Stanowi zarówno atrakcje turystyczną jak i element charakterystyczny uczelni.


5. Żywe mosty- w głębinie północnych Indii, miejscowa ludność nie buduje mostów, ale je uprawia. Takie przejścia nie tylko są bezpieczniejsze, ale i ekologiczne. 

Żywe mosty w Cherrapunji, w Indiach są wykonane z korzeni drzew Figowca Sprężystego. Wytwarzają one szereg korzeni, które można zaplatać czy układać w dowolny sposób. War-Khasis, plemię w Meghalaya, już dawno temu dostrzegło w tych drzewach potencjał. Korzenie wykorzystali do przekraczania rzek. Niektóre z ich mostów mają nawet długość stu metrów. Hoduje je się od 10 do 15 lat. Należy także podkreślić fakt, że takie mosty są bardzo wytrzymałe potrafią utrzynąć ciężar 50 osób jednocześnie.


6. Drzewo w chodniku- niesamowita formacja korzeń znajduje się w Guangzhou, w Chinach. 


7. Palma w schodach- drzewo rosło na schodach od 1841 roku w Biloxi, w Mississippi. Niestety posiadłość została zniszczona w 2005 roku przez huragan Katrina. Zdjęcie wykonano z właścicielem posiadłości wielebnym Ryanem House.


8. Drzewo w kominie- wyrasta z komina opuszczonej fabryki w Luque, na obrzeżach Asuncion, w Paragwaju. Zdjęcie wykonano, 2 października 2011 przez Jorgea Saenza.


9. Drzewo w znaku- rośnie na osiedlu emerytów w Barefoot Bay, na Florydzie.


10. Drzewo w balkonie- to niesamowite miejsce znajduje się w Szanghaju, w Chinach. Zostało zaprojektowane przez stowarzyszenie Archi-Union Architects. Projekt nazwano Tea House czyli Dom Herbaciany. Ma on ponad 3000 metrów kwadratowych i został wykonany z materiałów pochodzących z odzysku. Punktem kulminacyjnym jest drzewo rosnące w balkonie. 


11. Drzewo w jeziorze- bajkowa fotografia została wykonana przez fotografa Ireena Worthy. Widzimy na niej jodłę (stała się bonsai) rosnącą na szycie martwego pnia wystającego z jeziora Fairy. Całość umiejscowiona jest w pobliżu Port Renfrew na wyspie Vancouver, w Kolumbii Brytyjskiej, w Kanadzie.


12. Drzewo w świątyni- Ta Prohm to świątynia Angkor w Kambodży. Wzniesiono ją na przestrzeni XII i początku XIII wieku.
Znajdują się tam ogromne drzewa, którymi są stare dęby i sekwoje. Wzrosły się one w ściany, a ich korzenie w kamienne posadzki. Wszystko to tworzy bajkowy, surrealistyczny wygląd. Tak niesamowita atmosfera, której towarzyszy dzika dżungla uczyniły z tego miejsca najbardziej popularną atrakcje turystyczną w Angkor. Ciekawostką jest, że światynia Ta Prohm została wykorzystana do filmu Tomb Raider. 
Źródło:http://www.oddee.com

Brak komentarzy: