środa, 4 marca 2015

Najdroższy pies na świecie kupiony za 2 mln dolarów!


Chiński milioner, który jest miłośnikiem psów wydał na kupno czworonoga, aż dwa miliony dolarów. Taki koszt pokrywa się z zakupem luksusowego domu z basenem bądź kilku sportowych aut!
Tak drogą rasą jest czerwony mastif tybetański, który w Chinach jest wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego i prestiżu. 


Bogacz, który wylicytował psa na aukcji w Hangzhou, w wschodnich Chinach za tak ogromną kwotę ustanowił tym samym nowy rekord świata. 


Popularność czerwonych mastifów tybetańskich wywodzi się z historii i tradycji. W Tybecie skąd pochodzą uchodzą za święte zwierzęta, w których ciałach zamieszkują duchy zmarłych mnichów. Stąd wiara, że przynoszą właścicielowi szczęście i długie życie. Dodatkowo odbarwienia nad ich oczami uważa się za dodatkową parę oczu, strzegącą ich przed niebezpieczeństwem w czasie snu. 


Psy te trafiły do Europy w połowie XIX wieku, akurat w czasie kiedy groziło im wyginięcie. Pierwsze hodowle mastifów były zakładane przez Brytyjczyków. 


Inną ciekawostką jest to, że ponoć wielki władca Mongolii Dżyngis-chan miał w swojej armii, aż 30 tysięcy czworonogów tej rasy. Broniły one żołnierzy wywołując strach u przeciwników. 


Źródło:http://www.therchest.com

Brak komentarzy: