poniedziałek, 2 marca 2015

Wyspa wraz z zabytkowym zamkiem na Jeziorze Trazymeńskim na sprzedaż w bardzo niskiej cenie


Mała malownicza wyspa, która jest niczym królestwo obecnie jest na sprzedaż. Mieści się na niej mała wieś z gigantycznym zamkiem i kościołem. Cały koszt kupna wysepki wyceniono na niecałe 3 mln funtów (12 mln zł).


Według deweloperów cena nie jest wysoka, a wręcz zaniżona, gdyż kupno mieszkania w centrum Londynu jest o wiele droższe. Zatem taka okazja może nadażyć się raz w życiu, aby zostać Panem własnej wyspy.Wyspa nazywa się Maggiore i leży na Jeziorze Trazymeńskim, jednym z największych jezior we Włoszech. Dodatkową ciekawostką mogącą zachęcić potencjalnego kupca jest fakt, że na początku XIII wieku przebywał na niej św. Franciszek z Asyż. Dzięki niemu właśnie na Maggiore wybudowano kościół św. Michała Archanioła. Przy nim wkrótce powstała mała wieś licząca wtedy 700 mieszkańców, obecnie jest ich tam tylko 30. Powstał również tam franciszkański klasztor. Na wyspie w skład oferty wchodzi również ogromny zamek zwany Castello Isabela(zamek Izabeli), który powstał w XVI wieku. Nieruchomość składa się z 10 pokoi, trzech wież obronnych i trzech dziedzińców. Wszystko zajmuje ok. 3 tys. m kw. Oferta zawiera również stary młyn wraz z parą domów i dwoma portami. 
Oszałamiająca cena 2911200 milion funtów być może już kogoś skusiła jednak nie jest to oficjalna informacja. Jak na razie oferta nadal widnieje na aktualną. Może ktoś z Polski się nią zainteresuje?:) 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk

Brak komentarzy: