środa, 25 marca 2015

Stare fotografie duchów


Duch psa przy popołudniowym piciu herbaty
Fotografia wykonana w 1916 roku przez emerytowanego inspektora Scotland Yardu, Artura Springera. Zdjęcie wykonano w ogrodzie herbacianym w Tingewick, Buckingham, w Anglii.


Duch Pani Brown
Mówi się, że jest to fotografia tzw. Pani Brown. Zdjęcie zjawy na schodach stało się najbardziej znanym obrazem ducha w internecie. Uważa się, że Pani Brown jest postacią Lady Dorothy Townshend, żony wicehrabiego Charlesa Townshend. Mieszkali oni w Raynham Hall w Norfolk, w Anglii, w roku 1700.
Chodziły plotki, że Dorothy zanim wyszła za mąż miała już kochanka, Lorda Whartona. Jej mąż po latach dowiedział się dopiero o niewierności żony. Nigdy nie mógł się z tym pogodzić. W 1726 r. Pani Townshend zmarła, wynikało tak przynajmniej z zapisów prawnych. Jednak nikt w to nie wierzył, domniemano że pogrzeb był sfabrykowany, a Dorothy jest przetrzymywana w domu, w odległym jego kącie, odcięta od świata, gdzie po paru latach zmarła naprawdę.
Po śmierci Charlesa ludzie zaczęli mówić, że w domu Raynham Hall straszy. Podejrzewano, że był to duch biednej Dorothy, która najczęściej jak na fotografii ukazywała się na dębowych schodach i w kilku innych partiach domu.
W 1800 roku król Jerzy IV podczas pobytu w Norfolk, zatrzymał się właśnie w Raynham. Podobno ujrzał on postać kobiety ubranej w brązową suknię, która stała obok jego łóżka. W 1835 roku dwukrotnie widział ją również pułkownik Loftu. Z jego opisów wynika, że tak jak król Jerzy IV on także widział kobietę w brązowej sukni. Według Pułkownika skóra kobiety mieniła się. Kilka lat później, kapitan Frederick Marryat i dwóch jego przyjaciół widzieli Dorothy jak szła, a raczej przepływała korytarz, a w ręku miała świecę. Przeszła ona obok kapitana, który twierdził, że uśmiechała się ona do niego w diabelski sposób. Strzelił on kulą w kobietę jednak ta zamiast zatrzymać się przeleciała przez postać.
Zdjęcie powyżej zostało zrobione w 1936r. przez kapitana i dwóch fotografów.


Duch dziewczynki na cmentarzu
W 1940 roku, pani Andrews of Queensland z Australii, sfotografowała grób córki, Joyce. Po wywołaniu kliszy zauważyła, że na zdjęciu z cmentarza widać obraz dziecka. Jednak nie była to jej córka. Parę lat później okazało się, że w pobliżu grobu Joyce pochowana była para dziewczynek.Fotografia została wykonana w 1963 r. przez wielebnego Lorda KF w kościele Newby,w North Yorkshire, w Anglii. Zdjęcie kiedyś jak i dziś jest bardzo kontrowersyjne ponieważ jest zbyt wyraziste.


Osłonięta twarz, patrząca wprost w aparat sprawia, że zdjęcie wydaje się sfabrykowane. Jednak zostało ono zbadane przez ekspertów, którzy potwierdzili, że nie zostało w żaden sposób zmanipulowane. Dokładnie zanalizowano proporcje obiektów na zdjęciu i wyliczono, że tajemnicze widmo miało mniej więcej 9 metrów wysokości!


Duchy z Nashville
Fotografia została wykonana przez Breta i Gine Oldhamow w Printers Alley, w Nashville, w USA. Na pierwszym planie zdjęcia widać kobietę zjawę w długiej sukni. Przed nią pojawia się drugi duch, jakim jest mężczyzna, którego widać przy ścianie budynku.


Duch z Biblioteki New Jersey
Zdjęcie pochodzi z 2011 roku, jego autorem jest Frank Lazzaro. Widzimy na nim zjawę zaglądającą przez drzwi.
Źródło:http://m.huffpost.com

Brak komentarzy: