wtorek, 3 marca 2015

Niesamowite zdjęcia nosorożca ratującego małą zebre!


Większość ludzi uważa, że zwierzęta są pozbawione uczuć, uczuć które może odczuwać tylko człowiek. Natura niejednokrotnie udowadniała, że takie założenia są błędne. Zwierzęta potrafią czuć ból, smutek, współczucie. Od istot ludzkich odróżnia je tylko to, że wszystko robią bezinteresownie, że nie są złośliwe i nie nienawidzą. Zabijają jedynie w przypadku zagrożenia bądź, aby zaspokoić swój głód. 
Dzisiejsza historia pokazuje prawdziwy heroizm i interakcje, która zaszła między dwoma różnymi gatunkami.
Gdy młody źrebak wpadł do dołu z błotem na pomoc przyszedł mu dwu tonowy nosorożec. Ogromne zwierze zobaczyło małą zebrę uwięzioną w dole i postanowiło jej pomóc. Wziął małą istotkę na swój róg i ją wyciągnął. 
Cała historia rozegrała się w Południowej Afryce. Jej świadkiem był przewodnik turystyczny Roel van Muiden. Gdy oprowadzał turystów po rezerwacie ujrzał tą niesamowitą scenę. 
"To było naprawdę wyjątkowe i niebywałe. Byłem świadkiem niesamowitej więzi jaka powstała między przedstawicielami dwóch gatunków. Miałem prawdziwe szczęście, że to widziałem", powiedział. 
Roel opisał moment, w którym serce mu zamarło, gdy nosorożec postanowił interweniować.
"Nosorożec podniósł źrebaka bardzo szybko. Niestety nie udało mu się. Przy drugiej próbie skaleczył źrebie, ale wyciągnął je na ląd. Niestety mały nie przeżył".
"Dziesięć lat pracuje w tym zawodzie i nigdy takiego czegoś nie widziałem".

Zebra nie przeżyła akcji ratunkowej po mimo najlepszych starań olbrzyma. Sami zobaczcie jak niesamowita była to walka o życie.
Źródło:http://www.mirror.co.uk

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Ja widziałam film jak słoń uratował hipopotama.To było NIESAMOWITE !!