czwartek, 9 kwietnia 2015

Kobieta ptak- Koo Koo


Minnie Woolsey zwana kobietą ptakiem urodziła się w stanie Georgia w 1880 roku. Z powodu jej nietypowego wyglądu stała się inspiracją dla wielu opowieści. 


Powszechnie uważa się, że Minnie urodziła się z zespołem Virchowa-Seckela. Choroba jest przyczyną zaburzeń szkieletowych. Cechami charakterystycznymi tej przypadłości to: zahamowany wzrost, drobne ciało, mała "ptasia" głowa, dziobowaty nos, wąska twarz, cofnięta do tyłu szczęka, duże oczy, nieznaczne opóźnienie intelektualne. Należy także dodać, że kobieta była łyska, bezzębna i niewidoma.


Dziewczyna ptak swoją młodość spędziła w rodzinnym mieście. Według legendy została tam zauważona i uratowana przez pewnego showmana. Dostrzegł w niej żyłę złota. W ten sposób kobieta zdobyła swój własny spektakl pt. "Minnie Ha Ha". Podczas swojego show przebierała się w indiańskie przebranie, dziwnie tańcząc i wydając "ptasie" dźwięki. Jej pierwszy pseudonim artystyczny to "Ślepa Dziewczyna z Marsa" dopiero po czasie nazwano ją Kobietą Ptakiem. Wystąpiła nawet w filmie "Freaks" (Dziwolągi), gdzie tańczyła na systole w stroju ptaka. Po debiucie filmowym Minnie stała się kobietą ptakiem Koo Koo.


Prywatnie była bardzo osowiałą osobą, nie miała kontaktu z światem zewnętrznym. Potrafiła siedzieć bezczynnie godzinami na krześle.


Zmarła mając około 80 lat. Niestety nie wiadomo jak umarła. Niektórzy spekulują, że została potrącona przez samochód. Nie zależnie od tego jak zmarła można powiedzieć, że zyskała pewien element nieśmiertelności. Mówi się o niej, aż do dziś.
Źródło: youtube.com

Brak komentarzy: