poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Niesamowita, bajeczna Czerwona Plaża Panjin, w Chinach

Czerwona Plaża w Chinach po mimo pierwszego skojarzenia wcale nie zasłynęła z czerwonego piasku, a z czerwonych wodorostów!


Na chińskiej plaży nie ma nawet ani jednego ziarenka piasku są natomiast wodorosty Sueda. Zaczynają one rosnąć w kwietniu i maju. Latem stają się zielone natomiast jesienią przybierają piękny szkarłatny kolor krwi! 


Plaża o tej porze roku wygląda tak, jakby była obleczona niekończącym się czerwonym dywanem. Całość tworzy rzadki szkarłatny obraz, przypominający czerwone morze. W większej swojej części Czerwona Plaża jest rezerwatem przyrody zamkniętym dla szerszej publiczności. Zaledwie mały jego skrawek jest dostępny dla turystów. 


Rezerwat (Red Beach) znajduje się w delcie Rzeki Liaohe, około 30 km na południowy zachód od Panjin, miasta w Chinach. Są to największe na świecie bagna trzcinowe, których gleba słono-zasadowa sprzyja rozrostowi wodorostów Sueda. Jednak ten krajobraz nie jest jedyną atrakcją. Żyje tam pond 260 gatunków ptaków, 400 gatunków dzikich zwierząt. Z tego powodu miejsce to zawdzięcza sobie nazwę domu żurawi. 


Zapoznajcie się z pięknem tego miejsca:


Źródło: http://www.weirdlife.com

Brak komentarzy: