piątek, 24 kwietnia 2015

Święto zmarłych w nagim wydaniu: Festiwal Szkieletów w Meksyku!

Każdy kraj, w którym żyją katolicy inaczej obchodzi święto zmarłych. U nas ten dzień celebruje się na cmentarzach wspominając tych, którzy odeszli. Zaduma, smutek czasem żal towarzyszą setką milionów Polaków w tym dniu. Jednak w innych zakątkach świata świętuje się go zabawą, a czasem nawet i ekscentrycznością. W Meksyku urządza się tzw. Festiwal Szkieletów. W 2011 roku 153 nagich wolontariuszy obleczonych w prześcieradła paradowało jako duchy na polach łąk!


Niezwykły Festiwal Szkieletów ( Festival de Calaca) odbywający się w San Miguel de Allende, w Meksyku został upamiętniony przez fotografa Spencera Tunicka. Projekt "duch" miał być hołdem dla wszystkich ludzi, którzy zginęli. Nie obyło się bez negatywnych opinii zniesmaczonych widzów, ale sami przyznajcie, że zdjęcia naprawdę są niesamowite. 


Spencer Tunick podczas swojej 20-letniej kariery fotograficznej niejednokrotnie urządzał tak kontrowersyjne projekty. Dąży on w swojej pracy do stworzenia sceny, gdzie ludzie w swoim naturalnym wydaniu łączą się z krajobrazem.


Ostatnim takim show fotografa była akcja odbywająca się na stadionie w Wiedniu podczas finału Euro w 2008 roku. Wtedy fotografował 1800  nagich osób! 


Na swojej stronie internetowej szczyci się tym, że przez swoje performance został aresztowany już pięć razy. Ostatni raz w 1999 roku na Times Square, na Manhattanie.

Źródło: http://www.dailymail.co

Brak komentarzy: