sobota, 11 kwietnia 2015

Protest duchów czyli hologramowa demonstracja w Madrycie!Ludzie z całego świata wzięli udział w wyjątkowym proteście przeciwko nowej ustawie rządu hiszpańskiego.


Politycy narzucili społeczeństwu tzw. zakaz wobec nielegalnych zgromadzeń. Ludzie chcąc zamanifestować swój sprzeciw i jednocześnie nie łamać prawa urządzili przed budynkiem parlamentu w Madrycie marsz duchów. Zamiast protestujących na ulice wyszły skandujące hologramy.


Działacze pierwszego w historii protestu hologramów podpisali niedawno petycję przeciwko ustawie do Rady Bezpieczeństwa Obywateli. Nowe prawo zostało nazwane przez media i opozycjonistów "prawem gag" ograniczającym swobodę obywatelską.


"W odpowiedzi na tę niesprawiedliwość "działacze ruchu tzw. “Hologramas para la Libertad” stwierdzają, że widzą potrzebę przeprowadzenia różnego rodzaju protestów, które pozwolą, aby ich żądania zostały wysłuchane".Drakońskie prawo, które zostało uchwalone w Sejmie w grudniu zeszłego roku, daje znaczne uprawnienia władzą ograniczając sprawnie obywateli. Według niego nielegalne jest protestowanie na zewnątrz budynków rządowych, a obrazą dla funkcjonariuszy policji jest nawet odmowa pokazania dokumentów tożsamości. Grzywną przewidywaną za obrazę mundurowych ustalono w kwocie 600 euro. Fotografowanie czy filmowanie policjantów, które może wiązać się z niebezpieczeństwem wrzucenia takowego materiału do internetu jest zagrożone karą 30.000 euro.


Od teraz rząd może w zasadzie zabronić wszystkich protestów w obawie zakłócenia porządku publicznego. Ludzie, aby demonstrować muszą ubiegać się o tzw. specjalne zezwolenie od władz. Wszelkie nieuprawnione protesty będą karane do 600.000 euro (746.000 dolarów).


Źródło: http://rt.com/

Brak komentarzy: