poniedziałek, 1 marca 2010

Kamienie z ICAW południowym Peru w pobliżu miasta Ica wykopano kamienie ukazujące tajemnicze rysunki. Wielu naukowców nazywa to odkrycie potocznie kamienną biblioteką. Niektóre z kamieni przedstawiały postacie zwierząt, które nie istniały na Ziemi od milionów lat jak: dinozaury, brontozaury czy stegozaury(wątpliwe jest przecież istnienie człowieka w tych czasach). Inne przedstawiały sceny z polowań na te wymarłe gady ukazując ludzi, którzy używali takich przedmiotów jak: strzały, siekiery czy noże. Dodatkowym zaskoczeniem jest to, że są rysunki ukazujące gatunki zwierząt, które powstały na naszej planecie o wiele później. Gdyby tego jeszcze było mało to większą niespodzianką  dla naukowców było odnalezienie takich kamieni, które przedstawiają ludzi posługujących się lupami, teleskopami przy pomocy, których obserwowali niebo. Z dwóch największych kamieni można odczytać wygląd współczesnego im świata mianowicie wyobrażają one wielki ocean, otoczony górami lub rzeką, na którym spoczywają cztery kontynenty.
Inne kamienie są jeszcze dziwniejsze. Z ich rysunków można by było się pokusić o tezę istnienia jakiejś bardzo wysoko rozwiniętej cywilizacji szczególnie w dziedzinie medycyny, gdyż przedstawiają np. transfuzję krwi, cesarskie cięcie, przeszczepy serca i nerek, a nawet transplantację mózgu.
Istnieje wiele hipotez na temat pochodzenia tego znaleziska. Jedna z nich mówi, że kamienie te mają wiele milionów lat lecz nie mogą one mieć więcej niż 50 tys. bo gdyby były starsze powierzchnia ich uległaby całkowitemu zniszczeniu.

Istnieją dwa fronty co do pochodzenia kamieni jedni mówią, że są fałszywe i zrobione przez okolicznych mieszkańców dla pozyskania turystów, gdyż w Peru wieśniacy sami rozkradają zabytki i robią własnoręczne podróbki kamiennej biblioteki lecz drugi front obstaje przy tym, że są także kamienie prawdziwe, które można odróżnić od tych fałszywych i właśnie gdyby je można było zebrać wszystkie to przedstawiłyby  historię wymarłego, nieznanego nam ludu.

Brak komentarzy: