środa, 17 lipca 2013

Australijczyk twierdzi, że jest Jezusem Chrystusem


Alan John Miller (AJ) mieszkający w Queensland, w Australii twierdzi, że był w przeszłości Jezusem Chrystusem, pamięta ponoć swoje ukrzyżowanie. Dodatkowo jest pewien, że jego dziewczyna Mary jest dawną Marią Magdaleną. Miller uważając się za mesjasza stworzył ruch religijny- Boska Prawda.


Tak jak biblijny Jezus, Alan podróżuje po świecie i naucza ludzi. Dodatkowo wydał swoje lekcje na płycie DVD, która można zakupić w internecie. Jego wyznawcy masowo kupują domy w jego rodzinnym mieście, aby być bliżej Jezusa.


Australijczyk chętnie opowiada o swoim przeszłym życiu. Snuje opowieści o ukrzyżowaniu i o tym jak umierał. Ponoć jak umarł znalazł się w takim miejscu, gdzie spotkał, np. Platona, Sokratesa czy też wielu znanych królów i papieżów. Opowiada także o czynionych przez siebie cudach.


Wyznawców mesjasza jest coraz więcej. Na jego wykłady uczęszcza około 150 osób, a liczba ta jest z dnia na dzień większa. Maria Magdalena partnerka Jezusa opowiada, że jej rodzina nie jest zachwycona jej związkiem. Jej rodzice obawiają się poważnie o jej stan psychiczny. Nie wiadomo przecież co jeszcze strzeli do głowy człowiekowi, który założył własna sektę i nazwał się Jezusem. Prawdziwy Syn Boży nie brał by na pewno pieniędzy za lekcje, które mają przybliżyć człowiekowi Boga.

Brak komentarzy: