wtorek, 23 lipca 2013

Niesamowity skyhouse!


W Nowym Jorku stworzono niesamowity 4 piętrowy apartament, w którym jest zjeżdżalnia! Projekt został stworzony w 2007r. przez amerykańskiego architekta Davida Hotsona i projektanta wnętrz Ghislainea Viñasa.


Apartament mieści się w jednym z pierwszych wieżowców wykonanych ze stali na dolnym Manhattanie. Oprócz ogromnej zjeżdżalni, która może zastąpić schody w mieszkaniu zaprojektowano także salon wysokości czterech pięter, wewnętrzne balkony, szklany most i piękny przeszklony strych.
Zjeżdżając zjeżdżalnią można podziwiać cały apartament. Została ona wykonana z nierdzewnej stali, a jej umiejscawianie było dokładnie przemyślane w taki sposób, aby wykorzystywała naturalne warunki oświetleniowe. Podróż ślizgawką zaczyna się od strychu, gdzie przemiesza się do gościnnej sypialni. Następnie na trzecim piętrze znajduje się jej druga część, która prowadzi przez podłogę do biblioteki. 
Jeżeli ktoś nie ma ochoty na zjazd tą zwariowaną zjeżdżalnią może skorzystać ze schodów umieszczonych w centrum apartamentu. "To skomplikowane i bardzo złożone wnętrze z mnóstwem teatralnym elementów" mówi autor David Hotson. Projekt wymagał bardzo dokładnego modelu, za nim powstał zbudowano wiele prototypów. 

odcinek

przekrój przez salon

przekrój wejścia klatki schodowej

zachodnia elewacja

wschodnia elewacja

Meble, materiały oraz inne detale zostały zaprojektowane przez dekoratora wnętrz Ghislaine Viñas. Projektanci uważają, że tak ekstrawaganckie pomieszczenie nadaje się idealnie dla fantazyjnej i szalonej pary. 

1 komentarz:

roszpun pisze...

Genialny :D