środa, 3 lipca 2013

Starożytne obrazy UFO

Tajemnicze spodki latające często z intensywnymi promieniami światła pojawiały się na obrazach już w wcześniejszych epokach. Wzmianek o UFO z czasów zamierzchłych jest bardzo niewiele, te które nie są ocenzurowane są fragmentaryczne, a ich pozostałości są niejasne. 


Taki stan rzeczy być może jest wynikiem ingerencji kościoła, który większość z tych dzieł ukrył w swoich archiwach. Te, które nie zostały ocenzurowane oficjalnie uważa się, że przedstawiają one nie UFO, a statki aniołów. Tak przynajmniej brzmi wersja kleru. Uważa się także, że starożytne obserwacje kosmitów zbiegły się w czasie z jakimiś ważnymi wydarzeniami historycznymi i politycznymi przez co zeszły na plan dalszy i nie były tak dogłębnie opisywane jak wydarzenia większej wagi. Spekuluje się także, że przywódcy mogli wywierać presję chcąc być za wszelką cenę zapamiętani na kartach historii wypierając mniej ważne wydarzenia.

Niektóre wizerunki niezidentyfikowanych obiektów latających przedstawiają wiele klasyczne dziś szczegóły UFO. Trudno jednak jest zrozumieć co artyści chcieli nimi przedstawić. Sceptycy uważają, że był to pewien motyw malarstwa w ówczesnych epokach świadczący o zwiastowaniu dobrej nowiny.

Jednak jak wytłumaczyć tajemnicze płaskorzeźby lub malowidła, które powstały steki tysięcy lat temu za nim powstała chrześcijańska "dobra nowina"?
1 komentarz:

guova pisze...

Erich von Däniken - polecam książki tego pana, tam dużo duuużo więcej rzeczy w tym temacie, które dają do myślenia :)