środa, 17 lipca 2013

Twierdzi, że żył bez jedzenia 5 lat!


Choć naukowcy uważają, że ludzie mogą przeżyć bez posiłku zaledwie dwa miesiące, to Kirby de Lanerolle ze Sri Lanki twierdzi, że żył bez jedzenia 5 lat! Według niego istnieją inne źródła energii, które są lepsze niż kalorie pochodzące z żywności. Są nimi: wiatr, światło i dotyka Boga.


Innymi podobnymi przypadkami, są postacie jak: Mahatma Gandhi, który w 1940r. przez 21 dni żył bez jedzenia, żyjąc jedynie kilkoma łykami wody dziennie. David Blaine przez 44 dni żył bez jedzenia, jedynie mając do dyspozycji wodę. 


Newssnip.com donosi, że mężczyzna ze Sri Lanki przyznał się, że w ciągu ostatnich 10 miesięcy zjadł tylko 7 posiłków, mających po 500 kalorii.  Kirby twierdzi, że po jedzeniu czuje się źle i jest bardzo zmęczony. Jedynym niepokojącym fenomenem w tej sprawie jest to, że Lanerolle wierzy, że w taki sposób stanie się nieśmiertelny. 
Eksperci uważają, że mężczyzna może cierpieć na tzw. breatharianizm, czyli niejedzenie. Ludzie tacy wierzą, że energia pochodząca ze światła może utrzymać ich przy życiu. Naukowcy stanowczo odrzucają taką teorię. 


Brak komentarzy: