środa, 3 lipca 2013

Legenda dzieci o czarnych oczach

Opowieści o "Black Eyed Kids" czyli o dzieciach, które mają czarne oczy często kojarzone są z hasłem Dzieci Zła.  Legenda o nich ma swój początek w 1988 roku, kiedy to dziennikarz Brian Bethel  opisał na pewnym forum internetowym swoje spotkanie z dwójką niezwykle pewny siebie i elokwentny dzieciaków,  które chciały namówić go do podwiezienia ich autem. Brethel napisał, że prawie otworzył im drzwi samochodu, kiedy zauważył, że ich oczy były zupełnie czarne, bez tęczówek i źrenicy. Zdał sobie szybko sprawę, że jest to dziwne, a z tymi dziećmi jest coś nie tak. Gdy zdał z tego sprawę dzieci stały się agresywne i natarczywe więc szybko odjechał. Jego całe ciało przeszły ciarki. W swojej historii zakłada on, że dwójka tych dzieciaków za pomocą jakiej kontroli umysły chciały go skłonić do wpuszczenia ich do auta. Po jego wpisie na forum inni ludzie szybko zaczęli opisywać podobne przypadki z całym Stanów Zjednoczonych. 


Wszystkie opisywane przez ludzi historie mają podobna fabułę. Zawsze dzieci z czarnymi osobami żądają od innych osób wpuszczenia ich do auta lub do domu często przy użyciu wymówki " muszę dostać się do domu mamy" lub z podobnymi tłumaczeniami, które wskazują na to, że takie dziecko jest w potrzebie i potrzebuje pomocy innych. 


W internecie możemy znaleźć około 70%  takich opowieści być może 30% to część prawdy, jednak jak wyjaśnić takie zjawisko? Jeśli podejdziemy logicznie do tych historii to możemy z nich wywnioskować, że we wszystkich przypadkach "Dzieci Zła" muszą dostać pozwolenie na wejście do domu lub do samochodu. Wielu ludzi sądzi, że być może są to demony, duchy lub wampiry, a niektóre legendy o nich zawsze wiążą się z otrzymaniem pozwolenia. Niestety nikt nie jest w stanie wyjaśnić skąd się bierze taki kolor oczy u tych dzieciaków lub skąd one się biorą dlatego ludzie chwytają się mitów i legend na wyjaśnienie tego zjawiska. 


Osoby, które przeżyły takie spotkanie zawsze piszą lub mówią, że czuły się zagrożone i zdezorientowane czasem nawet wpadały w panikę. Niektórzy uważają, że być może jest to wynikiem ich czarnych oczu lub z sugestii hipnotycznych, których się dopuszczają. 


 Wybranie tutaj postaci dziecka jest sprytnym posunięciem.  Ludzie wolą pomóc nawet w środku nocy dziecku  niż dorosłemu mężczyźnie lub kobiecie. 
Czy te dzieciaki rzeczywiście mogą być zbłąkanymi duszami, demonami lub wampirami? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zatem czy jest to oszustwo? Można przytoczyć tu wiele sugestii i argumentów jednak jeżeli sami nie doświadczymy jakiegoś zjawiska paranormalnego na własnej skórze to zawsze będziemy niedowiarkami. 

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Osobiscie kiedys widzialm mezczyzne wraz z corka bylam u kolezanki na stoisku spotowym gdy to zobaczylam to tak jak by mnie piorun porazil nie moglam sie ruszyc, strach mnie sparalizowal nie da sie tego opisac w nich bylo cos zlego i nienaturalnego czula to tez moja kolezanka