piątek, 26 lipca 2013

11 najbardziej znanych przypadków opętania

Opętanie polega na wejściu w ciało nieszczęsnej ofiary złego ducha. Dla wielu ludzi jest to czymś nieprawdziwym, wykreowanym na potrzeby filmowe, jednak wiara w opętania przez demony jest powszechnie żywa w wielu religiach na całym świecie. Nawet nasza chrześcijańska Biblia opowiada o ponad 30 przypadków opętania, sam Jezusa "wypędzał demony" z ludzi. Większość religii w walce z nieczystymi mocami używa rytuałów egzorcyzmów. Dziś przedstawimy 11 przypadków naprawdę przerażających i najbardziej wiarygodnych. Niestety większości z nich nie ma zdjęć, z którymi moglibyśmy się z Wami podzielić tutaj. Użyliśmy więc zdjęć z filmów i innych źródeł, aby lepiej zilustrować ten post.

1. Clara Germana Cele

Clara Germana Cele była sierotą pochodzącą z RPA. Z jakiegoś powodu w 1906r. w wieku 16 lat, podczas modlitwy zawarła pakt z diabłem.


Uczęszczała do szkoły stworzonej w ramach misji katolickiej, właśnie tam po kilku dniach od swojego sojuszu z demonem zaczęła doświadczać dziwnych rzeczy. Zakonnice pracujące w szkole zaświadczały, że nastolatka mówi w obcych językach, z którymi nie mogła mieć wcześniej styczności. Bez problemu mówiła po polsku, francusku czy niemiecku. Zyskała również umiejętność jasnowidzenia. Wyjawiała najskrytsze sekrety ludzi, których nie znała. Z czasem dziewczyna zaczęła lewitować w powietrzu do pięciu metrów i wydawać zwierzęce odgłosy. Nie cierpiała jakichkolwiek symboli religijnych, była bardzo agresywna i krnąbrna. Dysponowała nadludzką siłą. 


Podjęto decyzję o wykonaniu egzorcyzmów przez księdza Mansuetiego oraz księdza Erasmusa. Egzorcyzmy trwały dwa dni, a ich świadkami było ponad 170 osób. Podczas odpędzania nieczystych sił Clara próbowała udusić jednego z księży. W efekcie zwyciężyło dobro i dziewczyna została uzdrowiona.


3. Roland Doe / Robbie Mannheim

Historia ta posłużyła za motyw do znanej Hollywoodzkiej produkcji Egzorcysta. Opisane dziś wydarzenia miały miejsce w Meryland, w USA, w latach 40 XX w. Bohaterowi egzorcyzmów nadano pseudonimy: Roland, Robbie czy też R. Jego smuta opowieść rozpoczęła się w styczniu 1949r., gdy miał 13 lat. Mieszkał z rodzicami i z babcią w miasteczku  Mt. Rainier. Ciotka R zachęcała go do korzystania z tabliczki Ouija, przed własną śmiercią poprosiła chłopaka, aby skontaktował się z nią jak umrze za pomocą tej tablicy. Robbie spełnił obietnicę. Niestety używając tablicy otworzył on drzwi dla demonów, które wkrótce go opętały. Od tego zdarzenia rozpoczęła się seria dziwnych przypadłości, które nawiedzały dom rodziny Rolanda. Symbole religijne latały po ścianach, słychać było ciągłe kapanie wody, kroki oraz odgłosy drapania, których pochodzenia nie można było ustalić. Na ciele nastolatka zaczęły pojawiać się siniaki, mówił w obcych językach i lewitował w powietrzu, jego ciało wykrzywiało się we wszystkie strony.


Rodzina postanowiła wezwać księdza, który  miał odprawić egzorcyzm. Rytuał egzorcyzmów przeprowadzono ponad 30 razy. Kiedy w końcu udało oczyścić się ciało chłopaka w powietrzu wyczuwano zapach siarki, a cała okolica słyszała wyjące krzyki bólu. 

4. Julia

W 2008 roku, dr Richard E. Gallagher, psychiatra i profesor nowojorskiej akademii medycznej opisał udokumentowany przypadek pacjentki o pseudonimie Julia. Uważał, że jest ona opętana przez demony. Dr Richard E. Gallagher osobiście przeprowadzał obserwacje, w trakcie, których przedmioty same latały po pokoju, Julia lewitowała nad łóżkiem, mówiła obcymi językami i miała wiedzę na temat życia prywatnego ludzi, których nie znała wcześniej.
Oto fragment oświadczenia psychiatry: " Z ust Julii czasami było słychać obce głosy, które mówiły  "Zostaw ją, idioto "," Ona jest nasza, '' Wyrzuć księdza " lub po prostu" Zostaw ".
W tym przypadku nawet psychiatrzy stwierdzili, że tego zachowania nie można przypisać żadnej chorobie tylko zwykłemu opętaniu. Nauka ugięła się pod wiarą. Jest to dosyć przykra sprawa dla sceptyków, gdyż takie zjawisko podparli sami naukowcy.

5. Arne Cheyenne Johnson

Przypadek znany jako "morderstwo demonów," jest pierwszym takim fenomenem w USA, gdy w sądzie obrona próbowała udowodnić, że oskarżony jest nie winny, gdyż był opętany. W 1981 roku mężczyzna, Arne Cheyenne Johnson zamordował Alana Bono. Jego prawnicy wskazywali na to, że Johnson już w dzieciństwie wykazywał się dziwnym zachowaniem. Tą wersję potwierdziła rodzina oskarżonego i jego znajomi. Ostatecznie sędzia orzekł, że opętania nie da się udowodnić, mężczyzna został skazany.

6. David Berkowitz

W 1976 roku mieszkańcy Nowego Jorku byli terroryzowani przez seryjnego morderce znanego jako "Syn Sama" bądź "44. kalibrowy morderca".  Przez ponad rok był ścigany przez policję. Zabił 6 osób, a 7 ciężko ranił ten czas nazwano "Latem Sama". Berkowitz przyznał się do wszystkiego jednak twierdził, że robił to na rozkaz demona. W tym przypadku demon nie opanował jego ciała, Syn Sama twierdził, że pies sąsiadów był opętany i to w nim mieszkający demon doprowadził do zabójstw. Został skazany na 364 lata więzienia.

7. Michael Taylor


Michael Taylor wraz z żoną, Christine, mieszkał w małym miasteczku Ossett, w Wielkiej Brytanii. Para była z natury bardzo religijna więc dołączyła do chrześcijańskiej grupy prowadzonej przez Marie Robinson. Podczas jednego ze spotkań w 1974 roku, żona Taylora oskarżył go i Robinson o romans. Obydwoje zaprzeczali temu oskarżeniu. Jednak prawda wyszła na jaw, a Michael Taylor zaczął bardzo agresywnie się zachowywać


Po kilku miesiącach szalonego zachowania Taylora, ostatecznie postanowiono poddać go egzorcyzmom. Rytuał trwała ponad 2 dni. Duchowni biorący w nim udział twierdzili, że wypędzili z ciała mężczyzny 40 demonów. Jednak za nim mężczyzna został wypuszczony do domu szczerzono go, że w jego ciele został uśpiony demon mordercy. Gdy Michael wrócił do domu, brutalnie zamordował swoją żonę i psa. Został znaleziony przez policję na ulicy był nagi i cały w krwi. Sąd uniewinnił go, stwierdzając jego niepoczytalność.

8. George Lukins

W 1778 roku, angielski krawiec George Lukins twierdził, że jest opętany. Człowiek ten często śpiewał i mówił w nieznanych językach językach. Głos, który wydobywał się z jego gardła nie był jego własnym, zaniepokoiło to bardzo jego sąsiadów. Lukins został wysłany do szpitala psychiatrycznego, gdzie spędził ponad 20 miesięcy,jednak lekarze nie mogli mu pomóc. Podczas jednej z sesji krawiec twierdził, że był diabłem, szczekał jak pies, i śpiewali hymny od tyłu. W 1778 roku, Lukins stwierdził, że jest opętany przez siedem demonów, które mogą być odpędzone przez siedmiu duchownych. Kościół zgodził się na jego prośbę. Egzorcyzmy zostały przeprowadzone w kościele z 7 kapłanami. Gdy egzorcyzmy dobiegły końca George Lukins wykrzyknął: "Błogosławię Jezusa!". Po czym zaczął się modlić i podziękował kapłanom.


9. Anna Earling Eckland

Świetnie opisany i udokumentowany przypadek opętania, Anny Earling Eckland. Opisany szerzej w 1928 roku przez amerykańskiego pisarza Joana Carrolla Cruz w książce „Angels and Devils (Anioły i demony). Anna miała zaledwie 24 lata, gdy zaczęła wykazywać pierwsze oznaki opętania. Była gorliwą katoliczką jednak jej ojciec i ciotka praktykowali czary. Oboje szczerze nienawidzili dziewczyny, życząc jej wszystkiego najgorszego. Dodawali nawet do jej jedzenia jasiek mikstury. Wkrótce dziewczyna zaczęła nie tolerować jakichkolwiek symboli religijnych, nie mogła wchodzić do kościoła, na jej ciele zaczęły pojawiać się sińce i zadrapania. W 1912 roku Anna przeszła udany rytuał egzorcyzmów. Jej ojciec i ciotka nie mogąc tego znieść modlili się do szatana, aby dziewczyna jeszcze gorzej cierpiała. W ciągu roku została opętana przez kilka duchów, ponoć były to te same, które opętały Annaliese Michel. W 1928 kobieta ponownie poprosiła o pomoc kościół. Została umieszczona w klasztorze, gdzie miały odbyć się egzorcyzmy, jej zachowanie znacznie się pogorszyło, kiedy została objęta opieką przez zakonnice. Gdy przed wejściem do pokoju zakonnice błogosławiły jej jedzenia, dziewczyna to wyczuwała i rzucała nim o podłogę. Często wymiotowała i pluła na kapłanów, mówiła w obcych językach, miała dar jasnowidzenia oraz lewitowała z łóżkiem w powietrzu, gdy była do niego przywiązana.


Po 23 dniach egzorcyzmów w końcu udało się uwolnić ciało dziewczyny od demonów.

10. Papież Franciszek odprawiający egzorcyzm

Kościół wykonuje tysiące egzorcyzmów każdego roku, papież Franciszek  powiedział, że wierzy w istnienie szatana i że kościół musi z nim walczyć każdego dnia. W maju 2013 roku, nowo wybrany Papież rzekomo przeprowadził krótki egzorcyzm. Odbyło się to podczas udzielania błogosławieństwa osobą niepełnosprawnym. Papież zatrzymał się przed chłopcem na wózku inwalidzkim i chwycił go za głowę. Chłopak zadrżał i westchnął po udaniu się egzorcyzmu.Brak komentarzy: